RELACJA Z NOCY W BIBLIOTECE

 

 

 

 

Ostatnie miesiące były bardzo intensywne. Wszystko kręciło się wokół przygotowań i planowania jednej z największych imprez  – 
NOCY W BIBLIOTECE.

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez Was
( ale również przez nas :)) dzień.

Tegoroczna noc odbyła się pod hasłem :
BIBLIORODZINA NA START.

Tego wieczoru wszystko było piękne i magiczne.  Pojawiły się całe rodziny, śmiech i podekscytowanie wypełniły całą przestrzeń naszej biblioteki.

 

Blok warsztatowy przygotowany przez naukowców z grupy ModraSova rozpoczął się słodko – dosłownie.

W końcu były to przecież warsztaty lizakowe.  Przyjemne i kuszące zapachy płynęły zza drzwi czytelni, gdzie uczestnicy nie tylko mogli się dowiedzieć, jak powstają lizaki i jakie sekrety chowają, ale też samodzielnie wykonywali ten ulubiony przez wielu z nas słodycz.

 

 

Z  zajęć fizyczno-magicznych młodzi adepci wyszli z zadowolonymi minami i modelem (własnoręcznie wykonanym!) poduszkowca. Okazało się, że fizyka nie jest taka straszna i trudna, jak mogłoby się wydawać.

 

 

Z kolei zajęcia chemiczno-magiczne zatrzęsły murami naszej biblioteki. Zaczęło się od nauki i eksperymentów, z których jeden zakończył się głośnym hukiem, któremu wtórowała salwa śmiechu rozradowanych czytelników.

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty papieru czerpanego. Tutaj fachową wiedzą  na temat historii papieru i jego powstawania wykazały się nasze niezawodne panie Bibliotekarki, dzięki którym uczestnicy wykonali fantazyjne kartki, które mogli zabrać ze sobą. Wiemy, że lubicie te zajęcia, więc  zachęcamy do kontaktu grupy zorganizowane – dużo śmiechu, spora dawka dobrej zabawy – tak było i tym razem. 🙂

 

 

Kolejną atrakcją były spotkania z autorami, które rozpoczął pan Wiesław Drabik. Autor, którego lubią mali i duzi wywołał uśmiech na niejednej buzi. Zabawne historyjki, wprawiły wszystkich uczestników we wspaniały nastrój.

 

 

 

Kolejnym gościem był pan Tomasz Szwed za pomocą gitary rozgrzał czytelników, którzy ochoczo zaczęli śpiewać, a niektórzy nawet tańczyć.

 

 

Spotkanie z paniami  Renatą Piątkowską i Elżbietą Kożurno odbijało się echem na korytarzach – publiczność z radością brała udział we wspólnym czytaniu opowieści o dzielnych zwierzakach.

 

 

Wśród niespodzianek przygotowanych na ten wieczór znalazło się również miejsce, na podróż w głąb magicznego świata wyobraźni. Wszystko to dzięki Teatrzykowi Kamishibai. Wystawione zostało przedstawienie pod tytułem „Wysypisko książek” Katarzyny Grzybek, które niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie: warto czytać książki i dbać o środowisko.

 

 

Nowością, która cieszyła się również sporym zainteresowaniem, był Escape Room – Alicja w Krainie Czarów. Uczestnicy dzielnie stanęli nie tylko przed zadaniami, ale również przed królową. Na szczęście wszyscy wyszli na czas i obyło się bez ściętych głów.

 

 

Nie da się ukryć, że była to wyjątkowa noc. Kolejka do FotoBudki nie miała końca, wszędzie słychać było śmiech i zadowolenie. Przepiękne wystawy stworzone z Waszych prac były głośno podziwiane.

 

 

Dziś też wspominamy ten wieczór z uśmiechem.
Dziękujemy wam bardzo, że byliście z nami i mamy nadzieję, że będziecie z nami podczas kolejnej Nocy.

 

 

Tymczasem, do zobaczenia w Bibliotece, gdzie czekają na Was nowości, a kto wie, co jeszcze?

GALERIA Z NOCY W BIBLIOTECE

Skomentuj

*