Środa z grami planszowymi – ZAGRAJ Z NAMI W „ICE COOL”

  Kolejna odsłona spotkań pt.: ” Środa z grami planszowymi ” zakończyła się sukcesem. Tym razem nasi czytelnicy mogli wykazać się w grze zręcznościowej ICE COOL.   W tej przezabawnej ” pstrykance” zasady są proste : kto szybszy i sprytniejszy – ten lepszy 🙂 Mamy tu wszystko, co kojarzy się  z dobrą zabawą.

  Młode pingwiny są wiecznie głodne – to fakt dobrze wszystkim znany. Nie ma nic gorszego niż siedzenie o pustym brzuszku podczas zajęć, więc grupka sprytnych pingwinów postanawia uciec z lekcji, by jeszcze przed przerwą skraść dla siebie najlepsze, smakowite rybki. Muszą jednak uważać, by nie dać się złapać woźnemu, który krąży po korytarzach.

 Gra polega na poruszaniu się po „lodowym labiryncie”, za pomocą  pstrykania palcami w figurki pingwinów i zdobyciu rybek, które znajdują się nad wejściem do kolejnych pomieszczeń, jednocześnie unikając spotkania z woźnym ( W każdej rundzie jeden z graczy zostaje woźnym, starając się „złapać”  figurki pozostałych). Pod koniec tury rozdawane są karty z punktami.
A kiedy kończy się tura? Kiedy gracz zbierze wszystkie swoje ryby, lub woźny złapie wszystkie pingwiny.
Ile jest tur? Tyle, ile graczy – by każdy mógł stać się łapaczem.

 Nie da się ukryć, że ICE COOL cieszy się dużym powodzeniem.  Jest gwarancją dobrej zabawy i dużej dawki śmiechu. Młodsi będą zachwyceni możliwością próbowania swoich sił w pstrykaniu ( pingwina można nawet poderwać w powietrze na przekór przekonaniom, że pingwiny nie latają 🙂 ), starsi natomiast przypomną sobie,  jak się grało w kapsle.

Gra przeznaczona jest dla 2- 4 osób od 6 roku życia.
Czas rozgrywki : ok. 30 min.

 

Skomentuj

*