Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

 Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od nas spotkanie zostało odwołane.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem – 

 

28 październik 2016r. godz. 11.00

 

Znalezione obrazy dla zapytania dkk

samojlik-by-ewelina-gordziejukDziałalność Tomasza Samojlika skupia się na dwóch głównych nurtach. Za dnia jest on naukowcem, doktorem nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą Puszczy Białowieskiej w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk. Nocami zaś pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców (a przy okazji dobrze się bawić). Za swą działalność popularyzatorską, obejmującą publikacje książek i komiksów dla dzieci, wykłady i warsztaty komiksowe dla młodszej publiczności oraz udział w festiwalach nauki Tomasz Samojlik otrzymał m. in.następujące nagrody:

– Nagroda Prezesa PAN „Złoty Umysł – Mistrz Popularyzacji Wiedzy” 2007.

– Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za 2012 rok w kategorii „najlepszy
scenarzysta” za komiks „Ryjówka przeznaczenia”.

– Świadectwo Otwartego Umysłu w ósmym plebiscycie Gazety Wyborczej „Przystanek
młodzi” za wprowadzenie podlaskiego żubra i ryjówki do komiksów (czerwiec 2014).

W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie adresowane jest do uczniów 2-3 kl. SP.  Liczba miejsc jest ograniczona. Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację miejsc pod nr tel. (33) 822-82-21 wew. 246

 

 

Skomentuj

*